GRNr.NameJGNat.VereinKRZeit
Leobersdorf - 2018
W-Knirpse 2
1 1599 Zitterer Frida 14 AUT HSV Marathon Wiener Neustadt 1 00:02:53
2 1690 Schamal Clara 14 AUT TV Friesen 2 00:02:59
3 1898 Bauer Mia 14 AUT Tattendorf 3 00:03:00
4 1517 Pichler Marie-Sophie 14 AUT Bad Voeslau 4 00:03:07
7 1453 Walter Linda 14 AUT Guntramsdorf 5 00:03:12
9 1582 Haid Valentina 14 AUT Leobersdorf 6 00:03:18
12 1155 Reischer Marie 14 AUT Hölles 7 00:03:23
13 1367 Reiter Charlotte 15 AUT Gramatneusiedl 8 00:03:23
18 1863 Weigl Leoni 14 AUT Österreich 9 00:03:37
19 1545 Reim Viktoria 14 AUT Kottingbrunn 10 00:03:40
24 1512 Süss Ayline 14 AUT Leobersdorf 11 00:03:59
25 1891 Steininger Katharina 14 AUT Kottingbrunn 12 00:04:05
26 1761 Hromadka Jasmin 14 AUT Grillenberg 13 00:04:08
27 1859 Husar Ella 14 AUT Leobersdorf 14 00:04:09
29 1565 Höllrigl Marie 14 AUT Kottingbrunn 15 00:04:13
30 1369 Terzer Eveline 15 AUT Aigen 16 00:04:30
31 1447 Schir Maja-Kekoa 15 AUT Leobersdorf 17 00:04:31
32 1695 Weigl Leonie 14 AUT Bad Vöslau 18 00:04:36
34 1594 Christ Joline 15 AUT Kottingbrunn 19 00:04:43
35 1723 Wiesenhofer Clara 16 AUT Leobersdorf 20 00:04:57
36 1670 Deopito Mona 16 AUT Siebenhaus 21 00:05:18
38 1513 Graf Celina 15 AUT Neusiedl Am See 22 00:05:51
39 1539 Breuer Mila 15 AUT Leobersdorf 23 00:06:03
40 1803 Dietl Anna 14 AUT Bad Vöslau 24 00:06:04
W-Knirpse 1
9 1519 Ginner Marlene 11 AUT TV Friesen Leobersdorf 1862 1 00:02:09
13 1534 Rauch Sophie 12 AUT Leobersdorf 2 00:02:15
17 1169 Evans Laura 12 AUT Leobersdorf 3 00:02:19
21 1846 Bohunsky Sarah 11 AUT Matzendorf 4 00:02:22
26 1860 Johannides Rosalie 11 AUT TV Friesen Leobersdorf 1862 5 00:02:25
32 1465 Bischof Marie 12 AUT Matzendorf 6 00:02:28
35 1518 Kolar Sophia 12 AUT TV Friesen Leobersdorf 1862 7 00:02:29
35 1702 Lichnovsky Jasmin 12 AUT Weigelsdorf 7 00:02:29
40 1147 Schmid Maija 12 AUT Bad Vöslau 9 00:02:30
41 1602 Hanner Giulietta 12 AUT Berndorf 10 00:02:30
42 1669 Deopito Emma 12 AUT Siebenhaus 11 00:02:30
43 1440 Gabmeyer Tabea 11 AUT Traiskirchen 12 00:02:30
44 1531 Erhart Natalie 11 AUT ULC Hirtenberg 13 00:02:31
49 1595 Zwickl Samea 11 AUT ATUS Leobersdorf 14 00:02:34
50 1163 Parzer Valentina 11 AUT Leobersdorf 15 00:02:34
51 1530 Erhart Sarah 13 AUT ULC Hirtenberg 16 00:02:34
52 1795 Troger Sarah 11 AUT Traiskirchen 17 00:02:35
54 1612 Scherz Juliana 12 AUT Wien 18 00:02:37
58 1858 Husar Valerie 11 AUT Leobersdorf 19 00:02:40
60 1508 Pfannhauser Anna 12 AUT Wiener Neustadt 20 00:02:41
61 1438 Jacot Mia 11 AUT TV Friesen Leobersdorf 1862 21 00:02:41
62 1780 Bischof Lisa 12 AUT Leobersdorf 22 00:02:41
63 1834 Divoky Johanna 12 AUT Kottingbrunn 23 00:02:42
64 1699 Reitinger Ellis-Aurelia 12 AUT Wien 24 00:02:43
65 1609 Weber Emily 11 AUT Schönau An Der Triesting 25 00:02:44
67 1414 Grobauer Emmilotta 13 AUT Siegersdorf 26 00:02:46
68 1897 Bauer Sunny 11 AUT Tattendorf 27 00:02:46
69 1550 Schilling Evelyn 11 AUT Wien 28 00:02:47
70 1558 Weiszbart Marlene 11 AUT Leobersdorf 29 00:02:47
72 1823 Benesch Emilie 11 AUT Matzendorf 30 00:02:48
74 1610 Weber Selina 13 AUT Schönau An Der Triesting 31 00:02:50
75 1427 Pisarik Franziska 12 AUT TV Friesen Leobersdorf 1862 32 00:02:51
78 1704 Schreiber Emma 12 AUT Leobersdorf 33 00:02:52
84 1368 Egger Marie 13 AUT Katzelsdorf 34 00:02:54
86 1566 Höllrigl Louise 12 AUT Kottingbrunn 35 00:02:55
87 1456 Sorger Karoline 13 AUT LC Leobersdorf 36 00:02:55
88 1567 Paset Teresa 12 AUT Enzesfeld-Lindabrunn 37 00:02:56
95 1464 Mitterbauer Leonie 11 AUT Matzendorf 38 00:03:01
97 1479 Haury Jolanda 12 AUT Alland 39 00:03:04
99 1483 Wittmann Lina 12 AUT Neuhaus 40 00:03:05
100 1482 Mayer Katharina 11 AUT Neuhaus 41 00:03:05
101 1432 Schmidt Laura 12 AUT Enzesfeld-Lindabrunn 42 00:03:05
102 1417 Hüttner Stefanie 13 AUT Gumpoldskirchen 43 00:03:10
108 1889 Berger Ellena 13 AUT ST Autohaus M. Berger 44 00:03:12
109 1691 Herzog Lilly 12 AUT Bad Fischau-Brunn 45 00:03:14
110 1694 Weigl Mia 12 AUT Bad Vöslau 46 00:03:14
112 1887 Heimhilcher Nora 13 AUT Bad Vöslau 47 00:03:17
113 1494 Rendl Stella 12 AUT Laxenburg 48 00:03:18
116 1855 Piros Elisabeth 12 AUT Städtischer Turnverein Ebenfurth 49 00:03:20
117 1589 Rauch Leonie 13 AUT Bad Fischau Brunn 50 00:03:22
118 1365 Rabacher Emma 12 AUT Fahrafeld 51 00:03:23
120 1714 Tomic Nina 13 AUT Sollenau 52 00:03:31
122 1538 Breuer Lina 13 AUT Leobersdorf 53 00:03:35
123 1458 Laßnig Lena-Marie 13 AUT Neuhaus 54 00:03:35
124 1687 Petzold Anna 13 AUT Leobersdorf 55 00:03:37
125 1498 Patek Zoey 13 AUT Leobersdorf 56 00:03:39
126 1520 Wiesenhofer Lisa 13 AUT Leobersdorf 57 00:03:41
127 1419 Hahn Theresa 13 AUT TV Friesen Leobersdorf 1862 58 00:03:43
128 1819 Mittermüller Romy 11 AUT ATUS Leobersdorf 59 00:03:46
129 1444 Bogojevic Mila 13 AUT Fahrafeld 60 00:03:48
131 1435 Hörmann Livia 13 AUT Hirtenberg 61 00:03:52
133 1524 Keller Charlotte 13 AUT Leobersdorf 62 00:03:58
135 1749 Lick Sarah 11 AUT Leobersdorf 63 00:04:43
136 1787 Cais Catharina 13 AUT Leobersdorf 64 00:05:05
M-Knirpse 2
5 1573 Winkelmayer Leon 14 AUT ST Autohaus M. Berger 1 00:03:08
6 1813 Jovanovic Luca 14 AUT Pfaffstätten 2 00:03:10
8 1148 Schmid Paul 14 AUT Bad Vöslau 3 00:03:14
10 1614 Güzel Emir-Lokman 14 TUR Leobersdorf 4 00:03:20
11 1418 Haumann Filip 14 AUT SAC 5 00:03:21
14 1662 Perischa Samuel 16 AUT Leobersdorf 6 00:03:27
15 1783 Sieber Paul 14 AUT Kottingbrunn 7 00:03:30
16 1591 Hirschmann Samael 14 AUT Pfaffstätten 8 00:03:33
17 1770 Matejka Felix 14 AUT Bad Vöslau 9 00:03:35
20 1503 Chorachan Matthias 14 AUT Leobersdorf 10 00:03:45
21 1551 Herzog Lorenz 15 AUT Bad Vöslau 11 00:03:46
22 1553 Dorner Luis 15 AUT Hirtenberg 12 00:03:47
23 1894 Divoky Sebastian 14 AUT 13 00:03:47
28 1533 Just Johannes 14 AUT Bad Vöslau 14 00:04:09
32 1893 Vogelsberger Alexander 14 AUT Leobersdorf 15 00:04:36
37 1428 Huber Leo 15 AUT St. Johann Im Pongau 16 00:05:28
41 1777 Kolin Theodor 16 AUT Wien 17 00:06:31
42 1851 Vogl Paul 16 AUT Leobersdorf 18 00:06:33
43 1769 Matejka Benjamin 16 AUT Bad Vöslau 19 00:07:08
M-Knirpse 1
1 1467 Hauer Moritz 11 AUT HSV Marathon Wiener Neustadt 1 00:01:54
2 1608 Harlander Niklas 11 AUT Team Maroitalia 2 00:01:54
3 1729 Weisz Mario 11 AUT BAC Leichtathletik 3 00:01:55
4 1574 Lechner Noah 12 AUT Union Pottenstein 4 00:01:56
5 1527 Rehrl Lukas 11 AUT Kottingbrunn 5 00:01:59
6 1734 Kaufmann Fabian 12 AUT Kottingbrunn 6 00:02:06
7 1693 Hofmann Felix 12 AUT Bad Vöslau 7 00:02:08
8 1430 Putz Jano 12 AUT Gumpoldskirchen 8 00:02:09
10 1840 Kriszanits Nico 13 AUT Leobersdorf 9 00:02:10
11 1856 Neugebauer Samuel 11 AUT TV Friesen Leobersdorf 1862 10 00:02:11
12 1751 Schiller Tobias 12 AUT Gramatneusiedl 11 00:02:11
14 1873 Honigschnabel Leon 13 AUT Wien 12 00:02:17
15 1411 Koller Tim 13 AUT Günselsdorf 13 00:02:18
16 1585 Bleier Jakob 12 AUT Leobersdorf 14 00:02:19
18 1486 Perischa Florian 11 AUT BGSC Leobersdorf 15 00:02:20
19 1487 Perischa Sebastian 11 AUT BGSC Leobersdorf 16 00:02:21
20 1620 Kahler Philipp 11 AUT TriHeroes ASKÖ NÖ 17 00:02:21
22 1600 Tomasin Niklas 11 AUT HSV Marathon Wiener Neustadt 18 00:02:23
23 1412 Eigner Luis 11 AUT Leobersdorf 19 00:02:23
24 1579 Heinisch Raphael 11 AUT Leobersdorf/Siebenhaus 20 00:02:24
25 1623 Pistrich Fabian-Maleek 11 AUT Leobersdorf 21 00:02:24
27 1842 Koch Benjamin 12 AUT Hirtenberg 22 00:02:25
28 1454 Walter Stefan 11 AUT Guntramsdorf 23 00:02:26
29 1472 Mannsberger Alexander 12 AUT Leobersdorf 24 00:02:27
30 1410 Koller Tobias 11 AUT Günselsdorf 25 00:02:27
31 1870 Reiter Maximilian 12 AUT Gramatneusiedl 26 00:02:28
33 1771 Purcariu Lukas 12 ROU Berndorf 27 00:02:28
34 1570 Bauer Dominik 11 AUT Leobersdorf 28 00:02:29
37 1745 Petersilka Jonas 12 AUT Würflach 29 00:02:29
38 1514 Appel Jonas 11 AUT Wien 30 00:02:29
39 1495 Fuchs Michael 12 AUT Schönau 31 00:02:29
45 1689 Schamal Gabriel 12 AUT TV Friesen 32 00:02:31
46 1413 Grobauer Emilio 11 AUT Siegersdorf 33 00:02:31
47 1885 Jonas Fabian 11 AUT Leobersdorf 34 00:02:32
48 1416 Hüttner Felix 11 AUT Gumpoldskirchen 35 00:02:33
53 1895 Patronovits Mario 11 AUT Leobersdorf 36 00:02:36
55 1844 Vlajic Marko 11 AUT Leobersdorf 37 00:02:37
56 1756 Dorner Elias 11 AUT Schönau A.D. Triesting 38 00:02:39
57 1552 Herzog Manuel 11 AUT Bad Vöslau 39 00:02:40
59 1805 Wiltzsch Raphael 12 GER Wien 40 00:02:41
66 1753 Wollanka Noel 11 AUT RSC Teichradler 41 00:02:45
71 1890 Steininger Theodor 11 AUT Kottingbrunn 42 00:02:48
73 1450 Klinger Valentin 13 AUT Leobersdorf 43 00:02:48
76 1828 Schmid Timo 11 AUT Berndorf 44 00:02:51
77 1671 Geissler Finn 12 AUT TV Friesen Leobersdorf 1862 45 00:02:52
79 1665 Georgescu Petru 11 AUT BAC Leichtathletik 46 00:02:52
80 1884 Rankl Stefan 12 AUT Leobersdorf 47 00:02:53
81 1710 Rittnauer Bastian 13 AUT TERNITZ 48 00:02:53
82 1705 Fuchs Moritz 13 AUT Wien 49 00:02:54
83 1796 Troger Ben 13 AUT Traiskirchen 50 00:02:54
85 1441 Gabmeyer Theo 13 AUT Traiskirchen 51 00:02:55
89 1801 Philipp-Pichler Paul 13 AUT Kottingbrunn 52 00:02:56
90 1709 Rittnauer Ben 13 AUT TERNITZ 53 00:02:58
91 1557 Weiszbart Lorenz 13 AUT Leobersdorf 54 00:02:59
92 1571 Kerstberger Thales 13 AUT Stonefield Wildboars 55 00:02:59
93 1619 Pekarek Liam 13 AUT TriHeroes ASKÖ NÖ 56 00:03:00
94 1814 Wopienka Nick 13 AUT Pfaffstätten 57 00:03:00
96 1809 Kapp Konstantin 13 AUT Bad Vöslau 58 00:03:02
98 1866 Friedl Lorenz 13 AUT Berndorf 59 00:03:04
103 1366 Rabacher Jan 12 AUT Fahrafeld 60 00:03:10
104 1463 Eibl Christoph 13 AUT TV Friesen 61 00:03:11
105 1800 Philipp-Pichler Simon 13 AUT Kottingbrunn 62 00:03:11
106 1437 Jacot Paul 13 AUT TV Friesen Leobersdorf 1862 63 00:03:12
107 1429 Huber Tobias 12 AUT St. Johann Im Pongau 64 00:03:12
111 1370 Wirth Florian 13 AUT Wien 65 00:03:15
114 1484 Schöbl Samuel 13 AUT Leobersdorf 66 00:03:18
115 1621 Fuchsberger Levin 13 AUT TriHeroes ASKÖ NÖ 67 00:03:19
119 1561 Eggenweber Kaden-Collin 13 AUT Traiskirchen 68 00:03:27
121 1776 Kaiser Alexander 12 AUT Leobersdorf 69 00:03:31
130 1824 Zeiler Tobias 13 AUT Leobersdorf 70 00:03:51
132 1815 Kernbichler-Knirsch Julian 13 AUT Pfaffstätten 71 00:03:54
134 1750 Lick Samuel 13 AUT Leobersdorf 72 00:04:05
W-Kinder 1
30 1421 Simlinger Franziska 9 AUT Leobersdorf 1 00:04:52
33 1725 Prager Romy 9 AUT ULC Hirtenberg 2 00:04:56
34 1470 Gruber Julia 10 AUT ULC Hirtenberg 3 00:04:57
44 1627 Leirer Valentina 9 AUT TriHeroes ASKÖ NÖ 4 00:05:06
67 1555 Reitbauer Norah 10 AUT LC Leobersdorf 5 00:05:19
77 1604 Haslinger Valerie 9 AUT Tri Runners Baden 6 00:05:23
83 1685 Wallner Lorena 9 AUT Variotherm Sports 7 00:05:26
88 1481 Weilharter Mia 9 AUT Wien 8 00:05:28
90 1516 Pichler Maja 10 AUT Bad Voeslau 9 00:05:29
92 1899 Kellner Chiara 9 AUT TV Friesen 10 00:05:31
99 1562 Eggenweber Vienna-Grace 10 EGY Traiskirchen 11 00:05:35
103 1403 Rosenkranz Vivien 9 AUT Wiener Neustadt 12 00:05:36
113 1425 Hoffmann Marlene 10 AUT ÖTB Wr. Neustadt 1862 13 00:05:44
115 1853 Hubl Paula 10 AUT Hernstein 14 00:05:45
116 1850 Strasser Lilly 10 AUT Enzersdorf Fischa 15 00:05:47
119 1848 Lichtenhofer Isabell 9 AUT Trumau 16 00:05:48
122 1638 Kühschelm Lilian 10 AUT TriHeroes ASKÖ NÖ 17 00:05:51
125 1596 Zwickl Lara 9 AUT TV Friesen Leobersdorf 1862 18 00:05:54
126 1535 Rauch Lena 10 AUT Leobersdorf 19 00:05:55
127 1583 Haid Kristina 10 AUT Leobersdorf 20 00:05:55
128 1766 Bartyzel Néle 10 AUT Speedy Girl II 21 00:05:56
130 1854 Hubl Amelie 10 AUT Hernstein 22 00:05:57
134 1781 Bischof Laura 10 AUT Leobersdorf 23 00:05:58
137 1881 Aydin Leyla 9 AUT Kottingbrunn 24 00:06:00
141 1874 Pöltl Paulina 10 AUT Leobersdorf 25 00:06:02
143 1536 Köllchen Kiara 9 AUT Bad Vöslau 26 00:06:04
145 1637 Kotsch Sophie 9 AUT TriHeroes ASKÖ NÖ 27 00:06:07
146 1635 Holczer Heidi-Anna 10 AUT TriHeroes ASKÖ NÖ 28 00:06:08
148 1701 Reitinger Lilli-Aemilia 9 AUT Wien 29 00:06:10
152 1473 Mannsberger Katharina 10 AUT TV Friesen Leobersdorf 1862 30 00:06:12
155 1461 Puhr Denise 9 AUT TV Friesen Leobersdorf 1862 31 00:06:17
158 1786 Babka Zoé 10 AUT Leobersdorf 32 00:06:20
163 1525 Summer Sirowatka 9 AUT Blumau/Neurißhof 33 00:06:24
166 1797 Gregorich Nora 10 AUT Siebenhaus 34 00:06:28
168 1615 Sommer Belinda 10 AUT Lindabrunn 35 00:06:29
169 1896 Feike Lara 10 AUT Blumau 36 00:06:30
170 1676 Krenmayr Lilly 9 AUT Variotherm Sports 37 00:06:32
171 1892 Stummer Valerie 10 AUT Schönau 38 00:06:33
172 1754 Wollanka Amelie 9 AUT RSC Teichradler 39 00:06:34
175 1607 Marmon Kaja 9 POL Günselsdorf 40 00:06:37
176 1445 Bogojevic Anna 10 AUT Fahrafeld 41 00:06:38
177 1523 Dainese Emilia 10 AUT TV Friesen Leobersdorf 1862 42 00:06:41
178 1688 Petzold Laura 9 AUT TV Friesen Leobersdorf 1862 43 00:06:42
180 1436 Steinbock Luna 10 AUT Pöttsching 44 00:06:43
183 1457 Sorger Johanna 10 AUT LC Leobersdorf 45 00:06:49
185 1540 Christ Celine 10 GER Kottingbrunn 46 00:06:52
186 1395 Piskula Marie 10 AUT Günselsdorf 47 00:06:54
189 1448 Schir Amelie-Lani 10 AUT TV Friesen 48 00:07:05
190 1559 Weiszbart Juliane 9 AUT Leobersdorf 49 00:07:05
191 1431 Schmidt Lea 10 AUT Enzesfeld-Lindabrunn 50 00:07:05
194 1613 Güzel Ikra 10 TUR Leobersdorf 51 00:07:24
195 1877 Schweifer Fabienne 10 AUT Siebenhaus 52 00:07:27
196 1843 Hajek Lea 9 AUT Steinabrückl 53 00:07:31
197 1872 Krstic Anastasija 10 AUT Leobersdorf 54 00:07:33
198 1707 Fuchs Marie 9 AUT Wien 55 00:07:34
200 1396 Hallbauer Lena 10 AUT Schönau 56 00:07:46
M-Kinder 1
1 1468 Felsleitner Jonathan 9 AUT HSV Marathon Wiener Neustadt 1 00:04:06
7 1633 Gern Daniel 9 AUT TriHeroes ASKÖ NÖ 2 00:04:24
13 1442 Salentinig Luca 9 AUT Kottingbrunn 3 00:04:40
14 1629 Papouschek Viktor 9 AUT TriHeroes ASKÖ NÖ 4 00:04:41
15 1857 Neugebauer Constantin 9 AUT TV Friesen Leobersdorf 1862 5 00:04:43
18 1492 Schabauer Felix 10 AUT Laufsport Mangold Junior Team 6 00:04:44
24 1405 Oberger Elias 9 AUT Tschurndorf 7 00:04:47
26 1532 Erhart Raphael 9 AUT ULC Hirtenberg 8 00:04:49
31 1782 Dietl Maximilian 10 AUT Bad Vöslau 9 00:04:53
35 1632 Pekarek Finn 10 AUT TriHeroes ASKÖ NÖ 10 00:04:58
45 1593 Leitenberger Max 10 AUT Kottingbrunn 11 00:05:07
48 1476 Rauhofer Emil 9 AUT Mödling 12 00:05:08
49 1791 Zelenka Philipp 9 AUT Sooss 13 00:05:08
50 1542 Ritter Bastian 10 AUT ULC Hirtenberg 14 00:05:09
51 1886 Merwald Marcel 9 AUT Baden 15 00:05:11